• Piłka nożna

• 21 września 2023 roku  na kompleksie sportowym Moje Boisko Orlik 2012 w Żdanowie , odbyły się Mistrzostwa Gminy Zamość w piłce nożnej dziewcząt i chłopców  klas IV- VI szkół podstawowych. Dziewczęta w składzie: Bednarz Milena, Brodzińska Oliwia, Jaworska Oliwia, Kasprzak Malwina, Łyś Nikola, Ryń Aleksandra, Sołtys Ntalia, Szewc Ewa zajęły III miejsce w Gminie . Chłopcy grający  w składzie : Basałyk Taras, Czop Maksymilian, Dołba Marcel, Kasiedczak Jakub, Kowalczyk Paweł, Momot Fabian, Mazurek Kamil, Szczerba Bartłomiej, Waga Oskar, Winogrodzki Antoni, Zieliński Krystian wywalczyli IV miejsce.

• Gminne Biegi Przełajowe

• 28 września 2023 roku odbyły się Gminne Biegi Przełajowe pod Patronatem Wójta Gminy Zamość  z okazji 160  Rocznicy Powstania Styczniowego – Razem dla Ojczyzny w Skaraszowie Uczniowie, którzy plasowali się w  pierwszej 10 to : Chraplewski Jakub kl.7 – 1 miejsce złoty medal , Kasiedczak  Roksana kl.4 – 1 miejsce złoty medal , Szewc Ewa kl.5 – 2 miejsce srebrny medal , Lisiewicz Natalia kl.8 – 2 miejsce srebrny medal , Belina Amelia kl.4 – 3 miejsce brązowy medal , Koziołek Zuzanna kl.4 – 4 miejsce, Wróbel Bartosz kl.8 – 4 miejsce, Bednarz Blanka kl.5 – 5 miejsce, Mazurek Kamil kl.5 – 5 miejsce, Jaworski Natan kl.5 – 6 miejsce, Ryń Aleksandra kl.6 – 7 miejsce, Derkacz Nikola kl.4 – 8 miejsce. Uczniowie za swoje biegi na dystansach otrzymywali medale oraz dyplomy.

• Tenis- Mistrzostwa Gminne

• 2 października  2023 roku  w Szkole Podstawowej w Zawadzie odbyły się Mistrzostwa Gminy Zamość w Tenisie Drużynowym dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych klas IV- VI i VII – VIII. Uczniowie reprezentujący Szkołę : Chraplewski Jakub i Ordyniec Sebastian, Momot Fabian i Skuba Filip, Czochrowska Izabela i Lisiewicz Natalia, Bednarz Blanka i Ryń Aleksandra  wszyscy wywalczyli I miejsca  i awansowali do Powiatowych Zawodów Sportowych w Szczebrzeszynie reprezentując Gminę Zamość i szkołę.

• Powiatowe Igrzyska w Tenisie Stołowym

• 11 października 2023 w Szczebrzeszynie odbyły się Powiatowe Igrzyska  Drużynowe w Tenisie Stołowym . Uczniowie Bednarz Blanka i Ryń Aleksandra zajęły  II miejsce i awansowały do Rejonowych Igrzysk ,które odbędą się w lutym  2024 roku w Hrubieszowie. Lisiewicz Natalia i Czochrowska Izabela  II miejsce i awans do zawodów rejonowych, Momot Fabian i Skuba Filip zajęli I miejsce w Powiecie i awansowali do dalszych rozgrywek  do Igrzysk Rejonowych w Hrubieszowie. Ordyniec Sebastian i Chraplewski Jakub zajęli IV miejsce i nie awansowali do rejonów.

• Rejonowe Igrzyska -Tenis stołowy

• 18 października 2023 w Szczebrzeszynie zostały rozegrane Rejonowe Igrzyska w  tenisie stołowym kl. VII i VIII dziewcząt i chłopców . Lisiewicz Natalia i Czochrowska Izabela zajęły bardzo dobre III miejsce drużynowo.

• Piłka ręczna

• 25 października 2023 roku w Żdanowie zostały rozegrane zawody sportowe w piłkę ręczna dziewcząt i chłopców kl. VII i VIII. Drużyna dziewcząt w składzie : Babiarz Wiktoria, Czochrowska  Izabela, Czop Aleksandra, Dołba Oliwia, Starzak Zuzanna, Dołba Julia, Lisiewicz Natalia – zajęły V miejsce. Chłopcy w składzie: Gajewski Mateusz, Kasiedczak Kamil, Tur Maciej, Bryk Filip, Dobromilski Błażej,  Ordyniec Sebastian, Suplicki Hubert, Wróbel Bartosz  wywalczyli I miejsce i awansowali do zawodów powiatowych, które odbędą się w styczniu 2024 roku w Nieliszu.

• Biegi przełajowe

•

9 listopada 2023 roku Szkoła Podstawowa w Zawadzie wzięła udział w Biegach Przełajowych z okazji 105. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Zamość. Wydarzenie zostało zorganizowane na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Żdanowie. Przed rozpoczęciem biegów uczniowie, opiekunowie, sędziowie wzięli udział w uroczystym apelu. Zgromadzonych na uroczystości powitała pani Anna Kowalczyk dyrektor miejscowej szkoły, a na jej zakończenie słowa podziękowania za tak liczny udział skierował Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński. Rywalizacja o medale rozpoczęła się od wspólnej rozgrzewki’
              Wyniki biegów przełajowych :Szymon Koziołek kl.I - VI miejsce, Marcel Koziołek kl. I – VII miejsce, Antoni Gal kl. II  - VI miejsce,  Debora Sacha kl,I – 9 miejsce,  Alicja Czop kl.I – 10 miejsce, Gabriel Bednarz kl. II – 2 miejsce, Antoni Król kl. I – 2 miejsce, Nikodem Mazurek kl. 2 – 4 miejsce, Aleksandra Starzak kl. 2 – 2 miejsce, Łucja Garbaty kl.2 -6 miejsce, Kacper Turczyniak kl. 3 – 3 miejsce, Roksana Kasiedczak kl. IV – 1 miejsce, Amelia Belina kl. IV – 3 miejsce, Nikola Derkacz kl. IV- 4 miejsce, Zuzanna Koziołek kl .IV – 6 miejsce, Karol Musial kl. IV 5 miejsce, Kamil Mazurek kl. V – 4 miejsce, Jakub Harczuk kl. VI – 12 miejsce, Aleksandra Ryń kl. V- 4 miejsce, Ewa Szewc kl. VI – 1 miejsce, Sebastian Wawrzyszko kl. VI – 13 miejsce, Jakub Chraplewski kl. VII – 2 miejsce,  Aleksandra Czop kl. VII – 5 miejsce, Mateusz Gajewski kl. VII – 9 miejsce, Kamil Kasiedczak kl. VII – 12 miejsce, Natalia Lisiewicz kl.VIII – 3 miejsce. Po zakończeniu biegów podsumowana została klasyfikacja szkół za udział w dwu edycjach biegów wiosennych i jesiennych w 2023 roku. Szkoły za zajęcie miejsce I-VI otrzymały okolicznościowe puchary, a wszystkie uczestniczące dyplomy, zawodnicy za zajęcie miejsca I – VI dyplomy, a za miejsca I-III okolicznościowe medale , za miejsca od 1 do 20 uczniowie także otrzymywali punkty za swoje biegi i dzięki temu punktowali  na rzecz swojej szkoły. W ogólnej klasyfikacji w biegach przełajowych SP Zawada zajęła II miejsce w rankingu szkól z terenu Gminy Zamość.

• Turniej w mini piłce nożnej halowej dla dziewcząt

• W dniu 4 grudnia 2023 roku w nowej hali sportowej Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach odbył się Turniej w mini piłce nożnej halowej dla dziewcząt o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Zamość. Dziewczęta ze szkół podstawowych z terenu gminy rozegrały swój turniej w dwu kategoriach wiekowych. W kategorii dziewcząt młodszych wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej w Zawadzie, wygrywając w meczu finałowym z UKP Suchowiczteam II 2:1. Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Blanka Bednarz, Oliwia Brodzińska, Julia Paszko, Aleksandra Ryń, Oliwia Jaworska, Weronika Kępa, Natalia Sołtys, Ewa Szewc. Trener zespołu Suchowiczteam wyróżnił naszą uczennicę Aleksandrę Ryń nagrodą  rzeczową w postaci piłki nożnej halowej za najlepszą zawodniczkę turnieju mikołajkowego.
              W grupie starszej III miejsce w turnieju wywalczyły dziewczęta w składzie :Natalia Lisiewicz, Wiktoria Babiarz, Izabela Czochrowska, Aleksandra Czop, Oliwia Dołba,